Email this to a friend
Home
Events
Draw
time table
Marshalling
Course
Maps
Results
food & drink
 
Fuller's Logo

To Contact The Webmaster
email:
Martin Gough



© e-Marketing By Design



RESULTS - 2002


Event Qualify Winner Second Third Verdict

M S1 8 N/Q St Paul's Sch BC Auriol Kensington RC   3 1/2 L
M S2 8 Q Shiplake Coll BC Curlew RC   1 L
M S3 8 Q Shiplake Coll BC St Paul's Sch Sch BC   1 1/2 L
M N 8 Q Mortlake Anglian RC St Paul's Sch Sch BC   Easily
W S3 8 N/Q Curlew RC St Paul's Girls Sch BC Barnes Bridge LRC 2 L
W N 8 N/Q Auriol Kensington RC Thames RC A Thames RC B 1 1/2L
M S2 4+ N/Q Auriol Kensington RC B Auriol Kensington RC A Gravesend RC 3 L
M S3 4+ Q Curlew RC Gravesend RC   2 3/4 L
M N 4+ Q American Sch BC Thames RC Gravesend RC 3 L
M J 4+ N/Q Latymer Sch BC A Latymer Sch BC B   Easily
M J16 4+ Q St Paul's Sch BC Latymer Sch BC   2 1/2 L
M J15 4+ N/Q Shiplake Coll BC B Latymer Sch Shiplake Coll A Easily
M VB/C 4+ N/Q Auriol Kensington RC - Vet C Thames RC Vet B   3/4 L
M VD 4+ N/Q Tideway Scullers Sch Vesta Rc   Easily
M VF 4+ N/Q Auriol Kensington RC A Auriol Kensington RC B   1 1/2 L
W S3 4+ N/Q Auriol Kensington RC Curlew RC Furnivall Sc C 3 FT
W N 4+ Q Mortlake Anglian A RC St Paul's Girls Sch BC B St Paul's Girls Sch BC A Easily
M S1 4- N/Q Warwick/Llandaff Curlew RC Curlew Disq
M J 4X N/Q Latymer Sch BC American Sch   2/3 L
M J15 4X

top
N/Q Shiplake Coll BC Latymer Sch BC American Sch Easily
M J14 4X Q Shiplake Coll BC A Shiplake Coll B   4 L
W J15 4X Q Lady Eleanor Hollis BC A Lady Eleanor Hollis BC C   3/4 L
M S1 2- N/Q Bosporos BC Furnivall Sc C Sons of the Thames RC 1/2 L
W S2 2- N/Q Auriol Kensington RC Tideway Scullers Sch St Paul's Girls Sch BC 4 L
M S2 2X N/Q Curlew RC Bentham RC Auriol Kensington 2 1/4 L
M VD/E 2X N/Q Auriol Kensington RC - Vet E Vesta RC - Vet D   Easily
M VF/G 2X N/Q Auriol Kensington RC B - Vet F Auriol Kensington RC A - Vet G   Easily
W S2 2X N/Q Tideway Scullers Sch Mortlake Anglian BC   1 1/4 L
M S2 1X Q Delstanche - Tiffin Parents RC McLeod - Army RC   4 L
M S3 1X Q Towens - Globe RC Alexander -Tideway Sculling Sch   4 L
M N 1X Q Stewart - Mortlake Anglian A RC Guest - Tideway Sculling Sch   1 1/2 L
M J 1X N/Q Dalglish - Latymer Sch Legassick - Globe RC   3 L
M J16 1X Q Cadoux-Hudson - Shiplake Coll BC Colman - American Sch BC   3 L
M J15 1X N/Q Lambert - Tideway Sculling Sch Davidson - Tideway Sculling Sch   4 L
M VC 1X N/Q Skuse - Warwick RC Keating - Putney Town RC   2 L
M VE/F 1X N/Q Brandon - Molesey BC - Vet F Cowell - Putney Town RC - Vet F   1 1/2 L
W N 1X N/Q Maguire - Putney Town RC Twentyman - TTRC Pundarika - American Sch BC Easily
W VC 1X N/Q Elliott - Barnes Bridge LRC Skipper - Putney Town RC   2 L
           
  top